![' Επιβεβαιώνεται ο Δ. Λουκάς: Παρατείνεται επ΄αόριστον η λειτουργία της Alpha Bank στην Κερατέα. '](https://www.lavreotiki.gr/media/k2/items/cache/97c9669c01b9143a268bf27097877607_L.jpg)
Επιβεβαιώθηκε πλήρως ο Δήμαρχος Δημήτρης Λουκάς, όταν χτες 17.02 δήλωνε στον τηλεοπτικό σταθμό OPEN ότι αναμένονται πολύ θετικές εξελίξεις. Σήμερα μετά από συνάντηση που είχε ο δήμαρχος, οι επικεφαλής των παρατάξεων και θεσμικοί φορείς του Δήμου με ανώτερα στελέχη της Τράπεζας, ανακοινώθηκε η επ΄αόριστον λειτουργία της ALPHA BANK στην Κερατέα.
Ο Δημήτρης Λουκάς αμέσως μετά τη συνάντηση δήλωσε: ‘’ Ευχαριστούμε τη διοίκηση της τράπεζας για την κατανόηση ενός απολύτως δίκαιου αιτήματος. Οι οργανωμένες πιέσεις και η τεκμηριωμένη παρέμβαση της Δημοτικής αρχής, η συνεργασία μας με τις δημοτικές παρατάξεις και τους βουλευτές της Περιφέρειάς μας, καθώς και η συντονισμένη κινητοποίηση πολιτών και Δήμου έφεραν αυτήν την θετικότατη εξέλιξη. ’’
Από το Γραφείο Τύπου