![Αριθμός έκτακτης ανάγκης 112!](https://www.lavreotiki.gr/media/k2/items/cache/71c43bc146275a525c7bdaf49e0cb02b_L.jpg)
Ο Δήμος Λαυρεωτικής και η Γενική Γραμματεία Πολιτικής Προστασίας ενημερώνουν τους πολίτες ότι για κάθε έκτακτη ανάγκη καλούμε τον ευρωπαϊκό αριθμό έκτακτης ανάγκης 112, τόσο για την Αστυνομία όσο και για το Λιμενικό.
Η κλήση στον αριθμό είναι χωρίς χρέωση και μπορεί να γίνει ακόμα και από κινητό χωρίς ενεργή κάρτα SIM. Ακολουθεί το ενημερωτικό βίντεο από την Γενική Γραμματεία Πολιτικής Προστασίας.